24sedum.net

24 седум вести портал

Апсење во кругот на Итната медицинска помош Кавадарци

Полициски службеници вчера попладне во кругот на Јавната здравствена установа – Итна медицинска помош Кавадарци ги лишиле од слобода М.А.(42) и С.Ѓ.(22), двајцата од Кавадарци.

Од МВР информираат дека М.А. бил затекнати како му продава на С.Ѓ. пакуквање со кафеава прашкаста материја.

Исто така, врз основа на судска наредба, бил извршен претрес во домот на М.А., при што била пронајдена кафеава прашкаста материја, истакнуваат од полицијата.

Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.