24sedum.net

24 седум вести портал

Џамбазов ја покажа својата емотивна страна, прочитајте ја неговата емотивна порака до сестра му

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов откако има профил на „Инстаграм“ речиси секојдневно објавува нови објави.

Неговите следбеници кои бројат нешто повеќе од 95.000, редовно може да видат и прочитаат од неговите инспиративни и досетливи мисли поврзани со актуелности и животни искуства, романтични фотографии со неговата сакана Илина, од оние авантуристичките во природа, такви со мачката Емче, по некое видео додека пее или свири на гитара.

Meѓутоа, тој овојпат објави фотографија од неговата сестра Тања Џамбазова која повеќе од 30 години не живее во Македонија и упати честитка по повод нејзиниот роденден.

„Кога пред 30 години си замина од дома, сфатив дека Македонија е премала за тебе. Сега тоа го мислам и за светот. Среќен ти роденден, систер!“, напиша Џамбазов покрај фотографијата