24sedum.net

24 седум вести портал

НА БОГАТИТЕ ЖИВОТОТ ИМ Е ПОТЕЖOK ОТКОЛКУ НА СИРОМАШНИТЕ Пејачот ја разбесни јавноста со изјавата

НА БОГАТИТЕ ЖИВОТОТ ИМ Е ПОТЕЖОК ОТКОЛКУ НА СИРОМАШНИТЕ Пејачот ја разбесни јавноста со изјавата

Популарниот американски пејач Ејкон (48) пред еден месец, по смртта на актерот Мајкл К. Вилијамс вознемири многумина со изјавата за животот на богатите.

Вилијамс е најпознат по улогата на Омар во хит серијата „The Wire“, а во текот на животот бил пријател со Ејкон. Актерот наводно починал поради последици од предозирање.

По повод тој трагичен настан, Амар Ејкон коментирал дека Вилјамс е само уште еден во низата успешни луѓе кои се кријат зад „фасадата на успехат“, пренесува „ТМЗ

Неодамна повтори дека не мисли да го промени својот став, иако знае дека со таквата ијава ги разлутил луѓето. Тврди дека зборува од сопствено искуство и дека бил посреќен пред да се збогати.

Во сличен дух го додал овој опис во една од своите објави на Инстаграм:

„Будала сонува за бегство. Мудар човек сонува за среќа“.