24sedum.net

24 седум вести портал

Заев денес слави роденден – неговата ќерка му го честиташе jaвно и објави ФОТО

Премиерот Зоран Заев денеска го слави својот 47ми роденден.

Зоран Заев е роден во 1974 година во Струмица, тогаш во СФР Југославија. Израснал во земјоделско и традиционално семејство, опкружен со членови на семејството кои, според неговата владина биографија, биле „просперитетни бизнисмени, активни и почитувани во социо-политичката и економската сфера на македонското општество“.

Неговата ќерка Александра денес објави нивна заедничка фотографија на која се гледа дека и двајцата се помлади и јавно му го честиташе роденденот на својот татко, додавајќи три срценца.