24sedum.net

24 седум вести портал

СНЕГ ОД СРЕДА: Еве kaкво време предвидува УХМР до петок

Утре попладне и во среда претпладне ќе има престанок на врнежите и повеќе сончеви периоди.

Пообилни врнежи од дожд повторно ќе има во четврток, кога поради спуштање на студена воздушна маса, на планините во северозападните делови ќе врне снег.

Од утре повремено ќе дува засилен северен ветер.