24sedum.net

24 седум вести портал

ВИДЕО: Да си посетите псиxиjaтар одговори Заев на провокацијата на членот на Левица

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев денеска ја предводеше владината делегација и заедно со заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања Фатмир Битиќи, со министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, положи венци свежо цвеќе на споменичниот комплекс „Могила на непобедените“, во рамките на програмските содржини за чествување на празникот 11 Октомври – Ден на народното востание и по повод јубилејот 80 години од овој настан.

На настанот му фрли дамка присуството на активисти на Левица кои стоеја пред платото во комплексот и им дофрлуваа на делегациите.

Додека Заев го положуваше цвеќето еден од активистите кои стоеја позади премиерот дофрли дека „Ова не е ваша тертиторија“на што Заев одговара: Да си посетите психијатар!

Видеото е на линкот на тв 24.