24sedum.net

24 седум вести портал

ВИДЕО: 10-метарска длабока дупка се отвори на регионалниот пат Дебар – Маврово

Дупка се отвори на регионалниот пат Дебар – Маврово кај бањата „Косоврасти“.

Се работи за дупка со длабочина од 10 метри, со опасност за дополнително проширување.

Од АМСМ информираа дека од 08:00 часот утринава е затворен сообраќајот на овој регионален пат, а истиот се пренасочува од Струга..

Кликнете ТУКА за да го погледнете видеото

извор: Фокус.мк