24sedum.net

24 седум вести портал

Земјотрес утрово ја стресе Македонија

Утрово во 7,23 часот земјотрес го потресе западниот дел во земјава, во околината на Маврово.

Земјотресот бил од 2,2 степени според Европската макросеизмичка скала на длабочина од 4 километри.

Епицентарот на земјотресот бил 14 километри југозападно од Гостивар.