24sedum.net

24 седум вести портал

(ФОТО) СТРAВИЧНA СООБРАKAЈKА НА ИЛИНДЕН – три лица пренесени во болница

Сообраќајна несреќа меѓу две возила се случи вечерва околу 19 часот на булеварот „Илинденска“, пред кафе бар Трибека, информира Инфомакс

Во несреќата, едно лице е потешко повредено, а две други лица се со полесни повреди и сите се пренесени во болница.

Во тек е увид за причините на несреќата