24sedum.net

24 седум вести портал

Како скопјани реагираат на човек кој „смрди“ и е валкан а чека автобус на станица (ВИДЕО)

Бегај тргни се ненормален, смрдиш. Ајде тргни се од тука, остави ме на раат, погледни на што личиш.

Со овие зборови јутјуберот Стефан Лазаров направил социјален експеримент со својот пријател за да види како ќе реагираат скопјани ако некој кој е валкан, „смрди“ и е на автобуска станица, добива навреди токму од ваков тип.

На крајот од интервјуто, дечкото вели третирањето на него поради неговата облека е сосема различно.

Многу лошо реагираат. Дефинитивно гледаат по аутфитот каков си и што си, вели тој.

А која е реакцијата на Скопјани погледнете во продолжение на видеото