24sedum.net

24 седум вести портал

КАКО ВО НАЈДОБРИТЕ ВРЕМИЊА Цепелинот на Лазаров влезе во ТОП 5 (ВИДЕО)

Легендарниот македонски ракометар во поразот на неговиот Нант од германскиот Лемго го постигна петтиот најубав гол со цепелин.

Македонскиот селектор и капитен на ракометната репрезентација, Кирил Лазаров, се најде во изборот за најубавите постигнати голови во второто коло од Лигата на Европа.

Легендарниот македонски ракометар во поразот на неговиот Нант од германскиот Лемго го постигна петтиот најубав гол со цепелин.