24sedum.net

24 седум вести портал

Шилегов: Ги демантирам тврдењата на Апасиев, приврзокот на ВМРО ДПМНЕ

Градоначалникот Шилегов реагира на лажните вести во врска со својот син што се пласирани од Димитар Апасиев, лидерот на Левица и приврзокот на ВМРО-ДПМНЕ.

„За разлика од противкандидатката, јас веднаш отворено и експлицитно демантирам. Лажните вести нема да ви пројдат на овие избори. Како што веќе покажа, „приврзокот“ дообработува за газдата. Скопјани не се наивни луѓе. Џабе ги потценувате.

Мојот син нема сопственост на деловен простор во новоотворениот East gate. Вашата омраза кон сè што живее, нема да ја победи мојата љубов кон Скопје и скопјани“, вели градоначалникот Шилегов.