24sedum.net

24 седум вести портал

Дневен хороскоп за 30 октомври: Бикот и Лавот ќе има проблеми со саканата личност!

ОВЕН

Работа: Добар ден е да започнете нова врска која би можела да трае долгорочно во иднина. Подготвени сте за промени.

Љубов: Отворени сте во комуникацијата со личноста за која се грижите.

Здравје: Грижете се за вашите навики.

БИК

Работа: Доаѓа до вас прилив на пари, кој може да биде многу значаен за вас во наредниот период.

Љубов: Можно е да имате некои проблеми со саканата личност кои не можете да ги решите поради мешање на луѓето од страна.

Здравје: Пијте повеќе течности.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Пред вас е ден во кој ќе имате дилема. Дајте си време да размислите за сè.

Љубов: На некој начин сте изненадени од пресвртите на полето на љубовта. Подготвени сте да ги посветите своите чувства.

Здравје: Ви треба повеќе сон.

РАК

Работа: Вашата нервоза не се одразува многу добро на деловните одлуки што ги донесувате. Не избрзувајте.

Љубов: Ќе имате можност да ги разјасните со партнерот проблемите кои сте ги имале во минатото.

Здравје: Можни се проблеми со нервите.

ЛАВ

Работа: Деловните обврски кои ги имате би можеле да ви бидат поголема кочница во наредниот период.

Љубов: Има многу несогласувања меѓу вас и вашата сакана и вашиот брак падна во сериозна криза.

Здравје: Можен е пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Работа: Не треба да очекувате големи промени кога е работата во прашање. Денес ќе биде прилично мирен ден за вас.

Љубов: Не сте задоволни од комуникацијата со саканата личност. Тешко ви е да се отворите.

Здравје: Зголемете го внесот на витамини.

ВАГА

Работа: Ве очекува многу поволен ден за работа и обврски. Сè треба да решите за кратко време.

Љубов: Ве очекуваат мали несогласувања со партнерот, но ќе успеете да најдете компромис.

Здравје: Проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Работа: Ќе успеете да постигнете се што сте сакале на работното поле. Денеска судбината ќе биде на ваша страна.

Љубов: Комуникацијата со партнерот е променлива. Имате проблеми со недовербата.

Здравје: Можни се проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Ве очекува одличен ден во кој ќе реализирате важни деловни договори кои ќе траат долгорочно.

Љубов: Сакате да ја зачувате емотивната хармонија што ја имате со саканата личност, без оглед на надворешното мешање.

Здравје: Внимавајте на внесот на шеќер.

ЈАРЕЦ

Работа: Не е добар ден за вас кога е работата во прашање. Обидете се да се грижите и да избегнете какви било ризици.

Љубов: Имате проблеми со самодовербата, па затоа не е поволен период за нови познанства.

Содржината продолжува после огласот

Сфатете сериозно на појавата на габа на стапалата и ноктите! Прочитајте зошто…
Sponosored by MonadPlug
Здравје: Ви треба повеќе сон.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не се занимавајте со туѓи проблеми. Фокусирајте се на себе и на вашите цели и приоритети.

Љубов: Тајната врска може да ви донесе турбулентна емотивна ситуација. Ве очекува период кој ќе ви донесе љубовни проблеми.

Здравје: Внимавајте на вените.

РИБИ

Работа: Задоволни сте со ситуацијата што ја имате кога е работата во прашање. Може да очекувате многу добар период.

Љубов: Ви се допаѓа личност со која веќе некое време имате интересна комуникација и флерт.

Здравје: Мали нервни проблеми.

ДНЕВЕН ХОРОСКОП