24sedum.net

24 седум вести портал

Најперверзните жени се родени во овој хороскопски знак

Препораките и советите од зодијакот не треба да се сфаќаат особено сериозно, и за сите индикации и несакани ефекти, консултирајте се со најблискиот научник.

Припаднчките на овој хороскопски знак сакаат да заведуваат, не се срамат да се препуштаат на разни видови задоволства во спалната соба, а често знаат и да ги изненадат партнерите со иновативни идеи.

Тие се имагинативни, креативни, слободни и на нивниот сексапил е невозможно да се одолее.

Тоа се жените родени во знакот Овен.

Таа е родена ловец. Флертувањето и заведувањето е она во што е најдобра. Ѝ доаѓа како игра во која ужива и секогаш сака да победи, што не е чудно со оглед на нејзината компетитивна природа. Кога мажот лесно паѓа врз нејзиниот шарм, таа едноставно го прегазува и продолжува во потрага по поголем предизвик, бидејќи е голем авантурист во душата.

Ако маж сака целосно да ја освои жената Овен, тој мора да ѝ пружи доволно задоволство, но и да ѝ ја исполни нејзината себична страна. Во спротивно, таа нема да има проблем да одлета далеку и да ја бара среќата во некој друг.