24sedum.net

24 седум вести портал

ДУРАКУ ОД АЛИЈАНСА: Апасиев е кловн

Шефик Дураку од Алијансата за Албанците во последната негова објава на социјалната мрежа фејсбук иронично обраќајќи се на ДУИ за нивните тврдења дека Апасиев ги загорзува интересите на НАТО, го нарече претседателот на партијата „Левица“ кловн.

-Тој реално не може да ги загрози интересите на НАТО, и им порачуваме на ДУИ дека со овие тврдења ја потценуваат интелегенцијата на народот и стануваат веќе смешни, рече Дураку во изјава за „Фокус“.
Во продолжение ви го пренесуваме фејсбук статусот на Дураку