24sedum.net

24 седум вести портал

ЕЧИ ВО СДСМ: Огромен аплауз и овации на Бихаќа при доаѓањето на Заев (Видео)

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев денеска во седиштето на партијата беше пречекан со аплауз.

Присутните во салата скандираа „Зоки, Зоки, Зоки“.

Инаку, двете највисоки партиски органи на СДСМ вечерва се состанаа за да зборуваат во врска со најавената оставка на премиерот и лидерот на СДСМ, Зоран Заев, за изборните резултати и последните случувања во политичката сцена за иницијативата за интерпелација на Владата.