24sedum.net

24 седум вести портал

Заев излезе од Биxaќа – иако не беше предвидено да даде изјава, одговори на новинарите (Видео)

Претседателот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва доби поддршка односно овластување од ЦО на СДСМ за како што велат, преговори за мнозинство во Собранието на државата.

Со тоа, се одложи оставката на Заев во партијата, но и во Владата.

Иако Заев по ЦО не даде изјава и не беше предвидено, сепак тој одговори на неколку новинарски прашања по излегувањето од централното седиште на партијата.

Во продолжение видео кое го објави Клан и новинарот Фуркан Салиу