24sedum.net

24 седум вести портал

КИЧEEЦ СЕ СПОГОДИ И ЗА СООБРАЌАЈKAТА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧОВЕК Ќе лежи 6 месеци во затвор

КИЧЕЕЦ СЕ СПОГОДИ И ЗА СООБРАЌАЈКАТА ВО КОЈА ЗАГИНА ЧОВЕК Ќе лежи 6 месеци во затвор

Во несреќата, животот го загуби сопатник во автомобилот „Санг јонг“, четири лица се здобија со тешки телесни повреди, а тројца, меѓу кои и осомничениот, се здобија со полесни телесни повреди.

Зоран Милески Кичеец доби шест месеци затвор за сообраќајката кај Стража, која се случи на 4 сепември, потврдуваат од обвинителството, јави 24 Вести.

Според телевизијата, обвинетиот постигнал спогодба со обвинителството, а судија на претходна постапка ја прифатил спогодбата.

Во несреќата, животот го загуби сопатник во автомобилот „Санг јонг“, четири лица се здобија со тешки телесни повреди, а тројца, меѓу кои и осомничениот, се здобија со полесни телесни повреди.