24sedum.net

24 седум вести портал

Џафери: Не е исkлyчена можноста пратеникот од редовите на Беса, Кастриот Реџепи, да биде дел од актуелното мнозинство

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вечерва во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 коментираше за денешните случувања во Собранието.

Тој напомена дека можно е од утре да се знае и тоа како ќе изгледа новото мнозинство.

Џафери додаде и дека не е исклучена можноста пратеникот од редовите на Беса, Кастриот Реџепи, да биде дел од актуелното мнозинство, но сепак тоа ќе биде лична одлука на Реџепи