24sedum.net

24 седум вести портал

Видео: Се истепaa, па си изјавиja љубов на пат кон болница

Макс Холовеј беше голем фаворит против Јаир Родригес, но победи со тесна но едногласна одлука на судиите во меч од УФЦ што се одржа во Лас Вегас.

За борецот од Хаваи тоа беше 23 победа во 29 меча, а кај Мексиканецот не се почувствува многу двегодишното отсуство од октагонот иако го претрпе третиот пораз во 17 меча.

Кај двајцата имаше видливи последици од борбата и на пат кон болница се сретнаа во амбулантното возило каде што си изразија љубов и меѓусебен респект.