24sedum.net

24 седум вести портал

ИЗБИ ПОЖАР КАЈ СОЛУНСKA ГЛАВА (ФОТО)

Доцна вечерва избил пожар кај врвот Солунска глава на планината Јакупица, информираат од планинарскиот дом „Папрадиште“, пишува ФОКУС.

Според информациите на очевидците од терен, засега не е преземено ништо за да се спречи ширењето на огнената стихија.

Македонија летово се соочи со тешки пожари, во кои изгоре огромен број на хектари шума низ целата држава, а помош добивме од сите наши соседи, но и од Словенија и Австрија.

Фотографиите и сцените од летните пожари беа страшни