24sedum.net

24 седум вести портал

ЗЕМJOТРЕС ЈА СТРЕСЕ МАКЕДОНИЈА

Нов земјотрес со јачина од 3.5 степени според Рихтер, пред 10тина минути, односно во 18 часот и 36 минути ја стресе Западна Македонија.

Епицентарот на земјотресот е на 5 километри од Кичево, но беше почувствуван и во околината. Земјотресот беше на длабочина од само 2 километри.

Засега нема информации за материјална штета