24sedum.net

24 седум вести портал

3 хороскопски знаци кои се најскржави: Имаат “змија” во џебот

Речиси сите ги сметаат парите за важни, но како што велат астролозите, има хороскопски знаци кои се скржави кога се парите во прашање

На некои им е тешко да го „отворат“ паричникот.

Според астролозите, трите знаци на Зодијакот се меѓу оние за кои се вели дека се однесуваат како да им „влегла змија во џебот“.

Овен

На врвот на листата на најголеми упоришта дефинитивно е Овенот. Претставниците на овој знак сакаат пари и со задоволство ги заштедуваат. Имаат воспоставено финансиски навики и упорно можат да работат дури и на две работни места, а парите што ги заработуваат внимателно ги штедат и не сакаат да ги потрошат, но не се подготвени да ги позајмуваат на други. Овните секогаш ќе имаат пари, а како партнери не се подготвени да вложуваат пари во заедничката каса. Тие се соло играчи и не го делат тоа што е нивно.

Лав

Обожаваат луксуз и скапи работи, но повеќе би сакале некој да им ги подари отколку самите да ги купат. Лавовите генерално имаат пари и се добро ситуирани, но ретко ќе ги трошат на други. Тие треба да бидат први во сè, вклучително и во богатството. Ретко ќе сретнете претставник на овој знак кој е „дарежлив“. Тие не ги грабаат лесно паричниците, туку целата вишок заработка ја вложуваат во заштеди или луксузни средства кои лесно можат да ги уплатат за еден ден.

Стрелец

Овој хороскопски знак заштедува пари, но ги троши на членовите на семејството. Стрелецот никогаш нема да ви понуди помош со пари, но доколку побарате помош од него со доволно добри аргументи, можеби ќе ви излезе во пресрет.

Припадниците на овој хороскопски знак многу се грижат за иднината, па имаат тенденција да бидат штедливи