24sedum.net

24 седум вести портал

Дневен хороскоп: Овој знак денеска го очекува крај на љубовната врска

ОВЕН

Работа: Проблемите кои ве мачат нема да можете да ги решите без ничија помош. Посветете се на својата работа темелно и одговорно.

Љубов: Една личност за која се грижите ќе ги покаже своите чувства на необичен начин.

Здравје: Се чувствувате добро

БИК

Работа: Успехот е многу брзо пред вас. Можете да очекувате позитивни деловни околности.

Љубов: Решивте да ставите крај на врската од минатото и максимално да се посветите на нови познанства.

Здравје: Ќе уживате во масажа.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Денеска ќе имате некои ситни промени кои долгорочно би можеле добро да се одразат на вашето поле на работа.

Љубов: Ќе ви треба многу време за да донесете конечна одлука на љубовно поле

Здравје: Чувствителни колена

РАК

Работа: Денес е добар ден за вас. Може да очекувате период кој ќе ви донесе стабилизација на деловното работење.

Љубов: Лошите искуства ве научиле да бидете помудри во љубовта. Понекогаш треба да бидете тактични.

Здравје: Добро сте расположени.

ЛАВ

Работа: Не си дозволувате да се занимавате со некоја ризична работа. Се грижите за постигнување безбедност во оваа област.

Љубов: Можно е да стапите во контакт со личност која ќе покаже дека е подготвена за врска.

Здравје: Здравјето ви е добро.

ДЕВИЦА

Работа: Бидете внимателни со новите деловни инвестиции. Денес не е добар ден за вас.

Љубов: Можно е да успеете да си ја исполните желбата и да ја освоите личноста за која се грижите.

Здравје: Зголемете го внесот на магнезиум и калциум.

ВАГА

Работа: Ви претстои тежок ден кога станува збор за работата. Ќе имате многу обврски кои ќе ве притиснат.

Љубов: Тешко ви е да се соочите со тешкотиите што ги имате на љубовно поле. Бракот ви е во криза.

Здравје: Главоболка

ШКОРПИЈА

Работа: Факторот среќа е на ваша страна, што сега многу ви ја олеснува ситуацијата на работа.

Љубов: Доколку сте во врска, ве очекува поволен ден за размена на искрени чувства и нежности со саканата личност.

Здравје: Посетете доктор

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не можете целосно да се концентрирате на вашата работа. Не ви е лесно да ги решите сите проблеми што ги имате.

Љубов: Заедно со саканата личност добивате можност да ја подигнете врската на повисоко ниво

Здравје: Проблеми со циркулација

ЈАРЕЦ

Работа: Пред вас е период во кој ќе имате деловни проблеми предизвикани поради ваши лични грешки.

Љубов: Не ви се допаѓа личност која упорно ви се додворува. Сега не сте подготвени да започнете нова врска.

Содржината продолжува после огласот

Запрете го растот на габични инфекции и ослободете се од чешањето на едноставен начин.
Sponosored by MonadPlug
Здравје: Проблеми со бубрезите

ВОДОЛИЈА

Работа: Денеска ќе имате малку повеќе обврски отколку што очекувавте, па тоа на некој начин може да ве оптовари.

Љубов: Ве очекува поволен ден за флертување. Ќе имате нови контакти кои ќе ви бидат важни.

Здравје: Земете го предвид падот на имунитетот.

РИБИ

Работа: Слободно опуштете се денес. Време е да се посветите на приватниот живот, а не само на работата…

Љубов: Ќе запознаете личност која ќе разбуди силни чувства кај вас. Можете да очекувате добри љубовни промени.

Здравје: Можни проблеми со притисокот.