24sedum.net

24 седум вести портал

Хаос во Собрание: Се судриле полицајка и обезбедувачка

Вчераутро во Собранието се случил инцидент во кој припадничка на собраниското обезбедување турнала полицајка и ја попречувала во вршењето на работата, соопшти МВР.

На 07.04.2023 во 19.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на 05.04.2023 околу 08.45 часот во Собранието на Република Северна Македонија вработената С.Б. турнала полициска службеничка и ја попречувала во извршување на службени задачи како внатрешно обезбедување во Собранието“, пишува во полицискиот билтен.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.