24sedum.net

24 седум вести портал

КАКВИ СТОМАЧНИ МУСКУЛИ ИМА СЕВЕPИНА Во што е тајната на добpиот изглед на пејачкaтa? (ФOТО)

Хрватската пејачка Северина Вучковиќ се пофали со фотографија од теретана, а во преден план беа нејзините извајани стомачни мускули.

Северина неодамна се врати од егзотична локација каде ги наполнила батериите за работниот период што ѝпретстои. Таа во описот истакна дека тој ден ги вежбала нозете, а објасни и дека чувствува џет-лаг. Тоа е чувство на замор што се создава со патување низ повеќе временски зони.

Пејачката ги почести своите следбеници и обожаватели со фотографии од Малдиви, за кои доби куп лајкови и комплименти на сметка на изгледот.

Севе откри дека зад нејзиниот изглед стои вежбањето, па на Инстаграм сподели фотографија од теретана. Северина покажа како прави вежби за нозе, па тие беа во преден план, но сепак на многумина им падна во очи уште еден детаљ.

Имено, нејзините обожаватели ги забележале стомачните мускули кои дошле до израз бидејќи пејачката овој пат избрала краток топ и шорц за во теретана.

„Убава“, „Леле“, „Бомба“, „Мачка“, се само дел од коментарите кои се најдоа под нејзината објава, а имало и такви кои пејачката ги мотивирала, па напишале дека по нејзината објава ќе почнат да вежбаат.