24sedum.net

24 седум вести портал

KAМЕНОТ ОД БЛИСКУ ДОАЃА Тргнал да си го ограби приjaтелoт, ама не yспеал

На 16.11.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.С.(37) од Скопје пријавил дека околу 19.40 часот во подземните гаражи на ул.„Лазо Трповски“ неговиот пријател С.Н. се обидел да му одземе чанта со пари, мобилен телефон и лап топ компјутер, но не успеал, соопшти МВР.

Синоќа во 20:30 часот во Полициската станица Бит Пазар било пријавено дека во подземните гаражи на улицата „Лазо Трповски“ во Скопје бил извршен неуспешен обид за кражба.

„На 16.11.2021 во 20.30 часот во Полициската станица Бит Пазар, И.С.(37) од Скопје пријавил дека околу 19.40 часот во подземните гаражи на ул.„Лазо Трповски“ неговиот пријател С.Н. се обидел да му одземе чанта со пари, мобилен телефон и лап топ компјутер, но не успеал. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, соопшти МВР.