24sedum.net

24 седум вести портал

Лејди Гага имала психолошка помош за време на снимањето на филмот „House of Gucci“

Во интервју за Variety, Лејди Гага изјави дека и била потребна психолошка помош поради улогата на Патриша Реџани во филмот House of Gucci.

Гага изјавила дека сериозно го сфатила снимањето и така ја сфатила и нејзината улога. Таа рече дека не се работи само за глума, туку дека целосно се стопила и го отелотворила ликот на Патриша.

„Јас бев иста и за „Star Is Born“. Секогаш соработував. И сега секогаш бев Патриција. Секогаш зборував со италијански акцент.

Дури и ако зборував за работи што не се поврзани со филмот – не се преправав дека Маурицио ме чекаше долу.

На крајот на краиштата, го живеев мојот живот. Само го живеев како таа. Донесов мрак со мене дома бидејќи нејзиниот живот беше мрачен”, рекла Гага.

“Побарав помош од психолог кој работеше на сетот. Некако почувствував дека морам да го сторам тоа бидејќи се чувствував побезбедно”, рекла Лејди Гага и истакнала дека би сакала да снима нешто полесно.

„Би сакала да направам романтична комедија, иако Куќата на Гучи е сè уште навистина смешна“, заклучила таа.