24sedum.net

24 седум вести портал

НИВНИОТ ГЕСТ ГО ОСВОИ СВЕТОТ: Слепа девојка отишла во ресторан за да го прослави роденденот – персоналот ѝ подготвил изненадување

Емотивна снимка која ќе ве потсети дека вашето ‘малку’, некому може многу да значи и да му го разубави денот.

Снимката која стана вирална на социјалните мрежи докажува дека работите барем кога станува збор за лицата со попреченост се менуваат и дека секој од нас може да направи нешто за да му го разубави животот на лице со попреченост.

Имено, девојката дошла во ресторанот да го прослави својот роденден, а потоа персоналот ѝ подготвил изненадување за паметење – готвачот со растопено чоколадо во голем сад со Брајова азбука испишал роденденска честитка.

Славеничката најпрвин била изненадена кога келнерот ѝ го принел садот, а потоа била воодушевена кога ја прочитала пораката.

@natbysight

I’ll never forget this moment. #braille #blind #blindtiktok #viralvideo

♬ Epic Emotional – AShamaluevMusic