24sedum.net

24 седум вести портал

Охриѓанец од сметка на 86 годишна баба извадил ОГРОМНА СУМА ПАРИ

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.С.Л.(41) со привремен престој во Охрид, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „затајување“.

Тој, на 21.09.2022 неовластено ја употребил банкарската картичка, сопственост на 86 – годишна жителка на Англија, со привремен престој во Охрид,

за која се грижел, и без нејзино знаење извршил повеќе парични трансакции. Со тоа пријавениот се стекнал со противправна имотна корист од 1.700.000 денари.