24sedum.net

24 седум вести портал

ОВА СЕ ТРИТЕ НАЈЉУБОМОРНИ хороскопски знаци

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак…
Секој хороскопски знак е автентичен и има специфични карактеристики, а често се појавуваат негативни кога се во прашање љубовните врски. Астролозите истакнуваат дека меѓу хороскопските знаци можеме да ги издвоиме најоптимистичките, најкреативните, знаци со одличен хумор, песимисти и многу други.
Еве кои хороскопски знаци се најмногу љубоморни.

Лав
Лавовите се неверојатно горди: ако се сомневаат во својот партнер, нема да ја прифатат оваа состојба. На Лавовите им е важно да чувствуваат и знаат дека тие се единствените за партнерот. Иако имаат висока самодоверба, можат да се сомневаат и неосновано да го обвинат партнерот. Тие имаат тенденција да се натпреваруваат во пријателство и на полето на кариерата.

Скорпија
Второто место на астро ранг листата на најљубоморни знаци на Зодијакот го заземаат Скорпиите. Дури и најнеопасниот комплимент кон друга жена може да се смета за предавство. Скорпијата е моногамна личност и бара потполно иста посветеност од партнерот. Ако одлучи да помине време без неа, категорично ќе одбие. Таа често избира успешен и харизматичен маж, но може да биде љубоморна на неговите достигнувања и деловни патувања. Од друга страна, огнената природа на Скорпијата го привлекува спротивниот пол, бидејќи е многу бистра, страсна и емотивна.