24sedum.net

24 седум вести портал

Пожар во автобус во Скопје, МВР со детали

Денеска (16.11.2021) во 06.47 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„20“ во с.Сарај, во близина на мостот Сарај, настанал пожар во автобус, со скопски регистарски ознаки, сопственост на Т.С. од Скопје.

Според пријавеното, возачот К.А.(45) од с.Глуво, скопско, го ставил автобусот во погон да се загрее, по што забележал дека од задната страна кај моторот настанал пожарот.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје пожарот бил локализиран, а повредени лица нема, информираат од МВР.

Бил извршен увид.