24sedum.net

24 седум вести портал

ТАЖНА ВЕСТ: ЗАГИНА МОМЧЕ ВО СТРАШНА НЕСРЕЌА ВЕЧЕРВА Мотоциклист се судрил со автомобил во Аеродром

Тешка сообраќајна несреќа се сучила вечерва во скопски Аеродром, каде загина едно лице, јави порталот Прес 24.

Во несреќата загинало младо момче на околу 25 години, мотоциклист. Тој се судрил со автомобил на раскрсницата кај Веро во Аеродром.

Момчето починало на лице место, а телото било подигнато од Брзата помош.