24sedum.net

24 седум вести портал

Вонредна вест: Ограбено казино и обложувалница – и тоа не е се

Продолжуваат разбојништвата и пукањата да го демнеат главниот град Скопје.

Рано утринава, околу осум и пол часот, на улицата Бутелска се случи разбојништво со огнено оружје во спортска обложувалница, при што крадците избегале во непознат правец.

Потоа, некаде околу десет и пол часот наутро е ограбено и казино на Качанички пат. Три лица влегле со огнено оружје во казиното.

Вчера исто така се случи разбојништво, овој пат во скопската населба Ѓорче Петров околу девет и пол часот, каде повторно неколку маскирани лица извршиле упат.