24sedum.net

24 седум вести портал

Вознемирувачко видео од несреќата во Батинци

Големата брзина може да се каже дека е причина за несреќата во скопското село Батинци каде животот го загуби 49-годишен маж.

Од безбедносните камери јасно се гледа дека автомобилот БМВ кој удрил во автомобилот „Шкода“ возел со огромна брзина.

Како што може да се види од снимката тој го „прелетал“ автомобилот „шкода“ кој се вртел налево.

ТВ21 објави видео од безбедносна камера на кое се гледа несреќата.

ВИДЕОТО МОЖЕ ДА ГО ПОГЛЕДНЕТЕ ТУКА.