24sedum.net

24 седум вести портал

Времето денеска: Облачно и студено, од утре снег

Времето денеска ќе биде умерено до значително облачно и студено. Ќе дува умерен, a долж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 2, а максималната од 2 до 10 степени.

Во Скопје, претежно облачно со умерен, повремено засилен северен ветер.

Минималната температура ќе се спушти до -2, а максималната ќе достигне до 6 степени.

Следува период на умерено до значително облачно и студено време со умерен до засилен северен ветер, најизразен долж Повардарието.

Во петок попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени локални врнежи од снег.